fbpx

O ÚJEZDU U PRŮHONIC

PRAHA 4

Újezd u Průhonic je městskou částí Praha Újezd, která je součástí městského obvodu Praha 4 a nachází se na jihovýchodním okraji hlavního města Prahy. Pyšní se výbornou lokalitou, která je v současné době tou nejvíce prémiovou v České republice, jelikož spojuje klidnou přírodu a tepající metropoli na dosah. Oblast se nachází u Milíčovského lesa, který je přírodní památkou a je zde široká síť cyklostezek, Minizoo Milíčovský Dvůr a nedaleko také Dendrologická zahrada.

Linka metra C je v dojezdové vzdálenosti pár minut. Na stanici metra Opatov se pohodlně dostanete také městskou hromadnou dopravou. V blízkosti je navíc obchodní centrum Westfield Chodov, které je největším obchodním centrem ve střední Evropě a nabízí širokou škálu obchodů, restaurací, kaváren a kromě toho i multikino Cinema City.

LOKALITA

PARKU ÚJEZD RESORT

Milíčovský les

Součástí Milíčkovského lesa jsou vodní plochy, mini zoo a široká síť cyklostezek

Přírodní Park Meandry Botiče

Příjemnou procházkou dojdete do 2 km vzdálených Průhonic

Infrastruktura

V místě naleznete obchod s potravinami, restauraci, hostinec i nově postavenou mateřskou školu, společně se základní školou

Průhonice

Dominantou sousedních Průhonic je zámek, který obklopuje chráněná památka UNESCO Zámecký park Průhonice. Součástí Průhonic je také známá dendrologická zahrada.

Doprava

Dopravní dostupnost je zajišťovaná blízkou dálnicí D1, která snižuje dopravní zatížení obce. V obci je veřejná autobusová doprava, kterou se dostanete za pár minut na metro.

Obchody

V sousedních Průhonicích se nachází celá řada obchodů, které jsou součástí komerční zóny Průhonice-Čestlice. Za pár minut se dostanete do největšího obchodního centra ve střední Evropě Westfield Chodov.

AKTIVITY V OKOLÍ

PARK ÚJEZD RESORT

Cyklistika

Milíčovský les a Přírodní Park Meandry Botič umožňuje projížďky na kole v rámci široké sítě cyklostezek

Pěší turistika

Možnost příjemných procházek nebo běhu po turistických stezkách v okolní krásné přírody.

Tenisové kurty

Pálova tenisová akademie

Fotbalové hřiště

SK ÚJEZD

Aquapark Čestlice

Největší zábavní aquapark v Evropě se spoustou bazénů, saun, whirpool a vodními atrakcemi

Nákupní centrum

Westfield Chodov s více než 300 obchody
Obchodní zóna Čestlice

V OKOLÍ

PARK ÚJEZD RESORT